Anasayfaya Git
İLETİŞİM
Bize iletişim bilgilerimiz ile ulaşabilirsiniz
Cevizlik Mah. Ebuziya Caddesi. Aksoy Çarşı No:7/127 Bakırköy İstanbul
Mustafa Özsoy; Etkili Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Oluşturulur?
Mustafa Özsoy; Etkili Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Oluşturulur?
Mustafa Özsoy; Etkili Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Oluşturulur?

 

Sosyal Medya Uzmanı Hacı Mustafa Özsoy anlattı, Sosyal medya içeriklerinizi hazırlarken müşteri gözüyle bakabilmelisiniz!

Sosyal Medya içerikleri oluştururken öncelikle ne anlatmak istediğinize karar vermelisiniz. O ürün veya hizmet ile ilgili neyi vurgulamak istiyorsunuz? Öncelikle buna karar vermeli ve o tema üzerinden ilerlemelisiniz.

 

Sosyal Medya Uzmanı Hacı Mustafa Özsoy, Kendinizi bir takipçi gibi düşünün, gördüğünüz paylaşımda sizin ilginizi ne çekebilir? Satış yapabilmek için müşteri gözüyle bakabilmelisiniz.

Güçlü bir pazarlama yeteneği sosyal medya içeriklerinin oluşturulmasında oldukça etkilidir. Yalan yanlış bilgiden kaçınmalısınız.

Bir ürünü pazarlamak için o ürüne olmayan özellikler eklemek pazarlama stratejisi için doğru bir etken değildir evet belki satışlarınızı arttırabilirsiniz fakat aldığınız olumsuz geri dönüşler belki bu konuyla ilgili yapılacak karalama kampanyaları ya da başvurulacak yasal yollar ile sosyal mecralarda kötü bir imaj yaratabilirsiniz. Bu nedenle yazdığınız içeriği söz verdiği şeyleri sunabilen ürün gibi görmelisiniz.

 

 

 

Sosyal Medya Uzmanı Hacı Mustafa Özsoy, bu bakış açısıyla yola çıkarak, sosyal medya ve dijital pazarlamada içerik üretme konusunda eksik bir şey yapmamak isteyenler için, sosyal medyada etkili içerik üretirken temel olarak nelere dikkat etmemelerini konusunda ufak tüyolar verdi.

 

Sosyal Medya Uzmanı Hacı Mustafa Özsoy, Görsellikle bir paylaşımda ilk dikkat çeken şeydir. Yazdığınız içerik etkileyici bir görsel ile destekliğinde okuyucunu dikkatini çekme olasılığınız artacaktır. Yazınızda kullanılacak bu eklemeler ile okurun birden çok duyusuna hitap edebilir ve daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Araştırma, ilgi çekici içerik yazmada en çok zamanınızı alacak kısımdır ama her zaman araştırma halinde olmalısınız! Güncel bilgileri sürekli takip etmeli ve içeriklerinizde buna yer vermelisiniz. Yapacağınız paylaşımın konusuyla ilgili trendleri sürekli olarak takip etmeniz çok önemlidir.:

 

Sosyal Medya Uzmanı Hacı Mustafa Özsoy, Özgün içerikler üretmeli, kendi sesiniz ile yazmalısınız ki diğerlerinden bir farkınız olsun! Unutmayın sizi en iyi siz anlatabilirsiniz bu nedenle genelden çok özel düşünmelisiniz.

 

https://www.oncevatan.com.tr/haci-mustafa-ozsoy-etkili-sosyal-medya-icerikleri-nasil-olusturulur

28 Temmuz 2023
Adres
Cevizlik Mah. Ebuziya Caddesi. Aksoy Çarşı No:7/127 Bakırköy İstanbul
img